יוגה – משמעת אמיתית נובעת מתוך אהבה עמוקה

"יוגה אינה מתייחסת לגוף או לנפש, כי אם לסינתזה בין גוף לנפש. הטרנספורמציה של העצמי היא התוצאה. זוהי הרפתקה למימוש הפוטנציאל האנושי בהליכה מעבר לזהות המפוצלת שהגוף לבדו, או המיינד לבדו מספקים.
זהו גילוי סוג חדש של אנרגיה וחיים.
ע"י האיחוד של הגוף והמיינד נוצר סוג חדש של אוצר מילים . שפה חדשה של התודעה".

לציטוט הזה, הלקוח מתוך ספרן של דונה הולמן ואורית סן גופטה "לרקוד את גוף האור", אני מחוברת באופן מיוחד, שכן לא פשוט לתאר מהי היוגה והציטוט הזה אולי מזקק את הקסם של היוגה בצורה המדוייקת ביותר.

באופו אישי מהווה היוגה עבורי במשך שנים את הגשר המרכזי לריפוי ואמצעי חיבור לאחדות עם השלם (הבריאה כולה).
היוגה מתחילה ברובד הגופני ומהדהדת ברבדים העמוקים ביותר של הנפש, הרוח והגוף האנרגטי. היא עוזרת לחדד ולכוון את יציבת הגוף ולפתוח ערוצי אנרגיה.

לאחר שנים של תרגול ,מהווה היוגה עבורי בית וחלק מהותי מחיי היום יום, כאשר הקסם של היוגה ממשיך להתגלות אלי בדרכים שונות.
אני מוצאת עצמה נפעמת מול חוכמה אין סופית זו.

קיימות דרכים ושיטות רבות לתירגול יוגה ואני ממליצה לכל אחת ואחד למצוא את דרך התרגול המתאימה לקצב והתנועה הפנימית. מקור ההשפעה וההשראה בתרגול שלי הינו ממורים בישראל והודו. הוא מתחיל בדיוק של איינגר וממשיך בתרגול הרך הזורם יותר, של "ויג'ננה יוגה".
בשנת 2004 מצאתי את ההתרחבות והעומק שחיפשתי בתרגול "האטה- רג'ה יוגה" עם המורה יעל זיו. בהנחייתה אני חשה כי התעצם, העמיק והתחזק התרגול שלי מתוך דגש על דיוק, רוך ונשיות .

בכדי לקבל את מתנת היוגה אין צורך באימון של שעות. הקדשת כמה דקות בכל יום ליצירת קשר עם חכמת היוגה פותחת באופן מידי את ערוצי האנרגיה ומאפשרות ל"פראנה" (כוח חיים אינסופי) לנבוע מהמעיין השוכן במרכז גופנו.
אני ממליצה להתחיל ביוגה מגיל צעיר. ילדים מתחברים אליה בקלות שכן הם נולדים יוגים ולכן גישור היוגה לעולמם הינו תהליך פשוט וטבעי.
ליוגה חלק משמעותי בהתפתחות הילדים מתינוקות יוגים, לילדים עם דפוסים ויציבת גוף נכונה.

בכל אחת מסדנאות ניקוי הגוף שאני מעבירה שעורי היוגה היא חלק מהותי במהלכם נבנה שדה אנרגיה עוצמתי.
היוגה מקשרת ומעמיקה את היכולת של הגוף לטיהור באמצעות נשימה ויצירת חום פנימי.
הדגש בשעורים אלו הנו על אימון מיוחד המחזק את שרירי הליבה ומטהר את אברי מערכת העיכול.

מצאו את הדרך שלכם אל העולם הקסום של היוגה והקסם שלה יפתח בפניכם כחלק מהותי ובלתי נפרד מאורח חיים בריא ועתיר אנרגיה וחיוניות.