חכמת הטבע

גופנו הינו מערכת אינטליגנטית מופלאה העובדת על פי חוקי טבע בסיסיים. במהלך השנים, נוצרה הפרדה ושכחה מהזרימה הטבעית והאורגנית של בריאותנו ויותר ויותר אנשים נוטים לפנות בזמן מחלה לטיפול באמצעים מניפולטיביים על הגוף אשר מטפלים בסימפטומים ולא במהות המחלה.
דבר זה יוצר עיוות בזרימה האורגנית של כוח החיים בגופנו ומשום כך, אנו צריכים להיזכר בחזרה מהי משמעות המילה "מחלה".

מהי מחלה?
כל מחלה, הינה סימן מהגוף שלנו לעומס של פסולת. מחלה היא למעשה התהליך בו הגוף מנסה לשחרר את הרעלים החוצה. הגוף המופלא שלנו הוא בעל מנגנון חיים חזק וחכם, המנסה כל הזמן לשמר את בריאותו וחיוניותו.

כאשר אנו מעמיסים על גופנו אוכל מעובד, מלא בתוספים מלאכותיים, תרופות, אלכוהול והמלווה באורח חיים עמוס בלחצים, המערכות הפנימיות מתחילות באופן טבעי בפעולה של פליטת הרעלים על מנת לחזק ולאזן חזרה את מערכות הגוף.

פליטת הרעלים מתבטאת בכאבי ראש, שיעול, פריחה, חום ואפילו עצבנות – מקובל לקרוא לסימפטומים אלו "מחלה" בעוד שלמעשה זו תוצאה של פעולה טבעית של הגוף לניקוי עצמי.
אחת הבעיות המרכזיות בבריאות האדם בעת המודרנית נובעת מכך שבדרך כלל אין אנו מאפשרים לגוף לעשות את מה שהוא יודע הכי טוב – לנקות את עצמו.
במקום זאת אנו מטפלים בסימפטום עם כדור, משחה או סירופ הקסם ובכך דוחפים את הרעלים חזרה לגוף ומנטרלים את פתחי יציאת הפסולת. דחיפת הרעלים חזרה פנימה הנה בעיה חמורה, העלולה להוביל למחלות כרוניות, דלקות פנימיות ובעתיד אפילו לניוון.

השפע מבלבל
חשוב מאוד שנבין את הקשר הטרגי בין תזונה לקויה, אורח חיים לחוץ לבין תפיסות שגויות לגבי מהי מחלה ומהי הדרך לטפל בה. שרשרת טרגית זאת היא גורם מרכזי להחרפת מצבים אקוטיים, כרוניים ואף ניווניים.

אנו חיים היום בעולם ובתרבות של שפע. השפע מטשטש לנו את ההבחנה של "מהי הזנה" ומה נכון לנו כבני אדם לצרוך. השפע מבלבל וגורם לעומס שבסופו של דבר מצטבר בגופנו.
ברשתות המזון, רוב האוכל שנמכר מיוצר בתנאי מעבדה. המזונות המעובדים נמכרים במעטפת של מזון מגרה ומזין אך בעצם רובם מכילים חיטה מעובדת, סוכר מעובד, שמנים מזיקים, חומרי טעם וריח, חומרי שימור, כאשר תעשיית המזון נותנת לגיטימציה להוסיף למזון מעל 7,000 תוספים סינטטיים.

חשוב לזכור כי תעשיית המזון מנוהלת ע"י תאגידים שמטרתם רווחיות וכסף ולא בריאות.

במקביל לתופעה זו נדחקה הרפואה הטבעית הצידה ואילו הרפואה המערבית תפסה מקום של קדושה. אנשים פונים לרופאים ומצפים מהם לתת להם את התרופה המדויקת שתעביר כמה שיותר מהר את הכאבים או את חוסר הנוחות.

אין ספק שבכוחה של הרפואה המערבית להציל חיים, בצורה מופלאה שלא הייתה אפשרית בעבר ועל כך אנו חייבים לה הרבה הערכה ותודה. ובכל זאת, מיליוני אנשים מוצאים את עצמם עם סדרת תרופות התומכות בפעילות האחת של השנייה, אך לא בהבראת הסיבה האמיתית למחלה.
מצב זה ניתן לשינויי כאשר אנו מבינים שהבריאות ודרך חיים בריאה היא באחריותנו ובידנו. שינוי תפיסתי זה הוא השלב הראשון שבו אנו עוברים על מנת לחזור לחוכמת הריפוי הטבעי.

משבר הבראה
הרצון הטבעי של הגוף שכל מהותו הוא לחיות, לנשום בקלות, לעכל בקלות, להיות מוזן ומאוזן ולהרגיש חיוני, נותן לנו את הבסיס והכח לעשות את השינוי ולהבין שאותם סימפטומים של חום, חולשה, כאבי ראש ושרירים, בחילות, הקאות ותחושות אחרות של אי נוחות אשר אנשים מכנים "מחלה" אינם אלא "משבר הבראה" אשר מגיע בדרך כלל בשלב הראשון בו הגוף מחפש לפלוט רעלים.
בדרך כלל אנשים נבהלים בשלב זה, ומרגישים שאינם יכולים לעבור את משבר ההבראה, או שאין להם את הזמן לשכב במיטה כי הם צריכים לעבוד ובאופן אוטומטי הם לוקחים כדורים אשר מנטרלים את הסימפטומים הללו.

חשוב שנבין כי משבר ההבראה הינו כמעט הכרחי לתהליך הריפוי, וכן ככל שהגוף עמוס ברעלים, תגובת הגוף לניקוי תהייה חזקה יותר. משבר ההבראה מתעצם רגע לפני שהגוף מתחיל לשחרר את הרעלים. זה השלב בו צריך לסמוך על יכולת הגוף להתרפא. ברגע שהגוף מתחיל לפלוט את הרעלים מיד ישנה תחושה של הקלה, התחדשות, החושים מתחדדים, ויש תחושה של בהירות במחשבה.

לעיתים קרובות, אני פוגשת אנשים הטוענים שהם בריאים, אך אוכלים מזון מתועש, מעשנים וסוחבים משקל עודף. אין להם שום מחלה והם לא לוקחים תרופות. הם התרגלו למשקל העודף שלהם ולרמת האנרגיה הבינונית, הם מביטים סביבם והם רואים שהם לא לבד. הם חושבים שזה נורמלי, כשבעצם זה ממש לא!

אי אפשר לרמות את הגוף!
זכרו, אי אפשר לרמות את הגוף . בסופו של דבר החשבון מאוד פשוט – כאשר נותנים לגוף מזון חי, טבעי ומזין, תאים ורקמות חדשות יתפתחו בו באופן בריא, דם נקי יזרום לתאים, ההורמונים יהיו מאוזנים והגוף יוכל למצות את הפוטנציאל הטמון בו.

מאידך, כאשר אנו אוכלים מזונות נטולים ערכים תזונתיים, מעשנים, שותים אלכוהול או משקאות ממותקים, הגוף נאלץ לגייס את כל מאגריו הפנימיים על מנת לתפעל את המערכות הפנימיות ולהפיק אנרגיה. המאגרים הפנימיים עובדים ככל יכולתם, ולכן הגוף ואיבריו עדיין מתפקדים ולא נוצרת מחלה ממשית. אלא שמצב מתמשך שכזה יוצר בדרך כלל את מה שנקרא "הדלקות השקטות". אלו הן דלקות הנוצרות ברקמות הגוף כולו, ובתאי שומן ומהן מתפתחות מחלות כרוניות (מכירים את הסיפורים של "כל החיים הוא היה בריא לגמרי ו"פתאום" הוא קיבל x ,y , z?)

אנו צריכים לפתח מצפן פנימי, נטול התמכרויות המכוון אותנו אל ההקשבה הפנימית למה גופנו זקוק, מתוך ראיה רחבה אשר תעודד אריכות ימים עם בריאות קורנת.
אם הייתי צריכה לסכם את כל התורה לעיקרון פשוט אחד, הייתי אומרת ככה – גוף האדם הוא כלי מופלא הנועד לאפשר לנו לחיות ולחוות את החיים במלואם. הגוף יודע תמיד מה הוא עושה והוא לעולם אינו טועה. תפקידנו הוא פשוט לא להפריע לו.

עלינו לטפח את יכולת ההקשבה לגופנו, במיוחד במצבים בהם נוצר עומס של פסולת הגורמת לנו אי נוחות או מה שאנו קוראים: "מחלה".
במקרים אלו, כאשר גופנו מתחיל לפלוט רעלים, כל שבידינו לעשות הוא לעצור, לנוח, לשתות מיצים ירוקים והרבה מים ולזכור להאמין בכוחו של הגוף לרפא את עצמו. על ידי כך, נתמוך בפעולה הטבעית שהגוף מבקש לעשות.