ניקוי גוף מרעלים – למה ומדוע?

במהלך שנו עבודתי בסדנאות ניקוי הגוף, אני נחשפת בכל פעם מחדש לכח המרפא, הטבעי, הגלום בגופנו. בכל פעם מחדש אני רואה כיצד תהליך הניקוי משפיע בצורה הוליסטית, עמוקה על הבריאות שלנו.
מתוך חיים מאוד עמוסים, אנו צריכים לזכור את החשיבות הגדולה בפינוי העומס גם מתוך גופנו ואנחנו רואים בשנים האחרונות את ההתעוררות החיובית של המון אנשים להבנה של ניקוי הגוף והקשר הישיר לתהליך הבראה.

בחוויה האישית שלי, בכל פעם שגופי מעלה סימפטום כלשהו, תהליך של צום וניקוז רעלים הוא הדרך הקלה והאפקטיבית ביותר לריפוי.
בדרך זו אנו לוקחים אחריות מבורכת על בריאותנו, מעמיקים את הקשר עם גופנו ולומדים ליצור את האיזון הנכון בכל פעם מחדש.

ניקוי הגוף מזמין אותנו לעצור לרגע את המרוץ המטורף ולפתח הקשבה ורגשות עמוקים יותר כלפינו וכלפי חיינו ולמי שמתלבט ועדיין לא התנסה בתהליך המבורך הזה, הנה לפניכם עוד 10 סיבות.

1. אנו אוכלים אוכל מתועש, שותים מים עם חומרי חיטוי, ונושמים אויר מזוהם, משתמשים בתרופות, אלו הם חיינו.
תעשיית המזון והתרופות מאשרת לשימוש חוקי עשרות אלפי סוגים שונים של תוספים ועיבודים של כימיקלים. גוף האדם אינו בנוי לפירוק, ספיגה ופליטה של כימיקלים אלו, והדבר יוצר עומס כבד על הגוף. הפסולת והמתכות הכבדות מתקבעות, הרעלים מתפשטים לאיברים הפנימיים, מזהמים את הדם ומחלישים את המערכת החיסונית.

2. ניקוי גוף מרעלים הינו השיטה העתיקה, החכמה והאפקטיבית ביותר לריפוי טבעי של גוף האדם.
תרבויות רבות, עוד משחר ההיסטוריה, האמינו וטיפלו בעצמם ע"י טיהור הגוף, החל ממצרים העתיקה (מספרים על שטיפת המעיים עם קנה סוף ומים מהנילוס) דרך יוון העתיקה, (ממשנתו של סוקרטס) ועד היוגים שבהימליה.
גוף האדם הינו מערכת גאונית אשר מסוגלת לרפא את עצמה כמעט מכל מחלה ע"י תהליך ניקוי נכון. כיום מטפלים במחלות כרוניות וסרטן ע"י ניקוי רעלים עמוק.

3. יותר מ-80% ממגוון המחלות המופיעות בגופנו נובעות משכבות הרעלים המצטברים בגוף.
משקעי הרעלים הם המצע האידיאלי לכל הבקטריה מזיקה, פרזיטים וקנדידה. כל מולקלת רעל יוצרת שרשרת של תגובות שליליות. הדם העובר דרך המעיים (שם מצטברות רוב שכבות הרעלים), הרעלים נישאים במחזור הדם וגורמים לגירוי בכל מקום בו הם עוברים ומשם מתחילות להיווצר דלקות שקטות ברקמות הגוף אשר משפיעות על האדם ופוגעות בשלב הראשון באיברים החלשים יותר בגופו.

4. ניקוי גוף מספק לגוף אנרגיה וכח חיים ואריכות ימים.
מתכון מספר אחד לאריכות ימים הוא ניקוי וטיהור הגוף. גוף נקי מרעלים, פרזיטים ובקטריות למיניהן הוא גוף עם מערכת חיסון חזקה. כאשר הרקמות אינן פגועות, לא יכולה להיווצר מחלה. גוף נקי הוא גוף חיוני בעל כח חיים חזק.

5. שכבות הרעלים שבמעי הגס מחלישים את מערכת העיכול ומהווים מקור לעצירות ולנפיחות. עצירות היא אחת התלונות הנפוצות ביותר. גירוי המעיים שנגרם ע"י רעלים תזונתיים וסביבתיים גורם ליצירת ריר דביק המונע את ספיגת המזון ושגשוג החיידקים הטובים. כאשר מזון לא מתעכל במעיים, פטריות השמר והחיידקים מתרבים.
החיידקים יוצרים פסולת רעילה נוספת, המחלישה את השרירים, וגורמת להאטה בפעילות המעיים ופליטת הצואה.

‫6. ‬ניקוי הגוף מחזק את הקשר, ההערכה והכרת התודה לגופנו. ‬
הגוף הוא הבית של הנשמה. הוא הבסיס ממנו החיים מתפתחים ומתגשמים. כאשר אנו מעניקים לגוף טיפול, ניקוי ותשומת לב, אנו מיד חשים ומתחברים לחשיבות העמוקה של גופנו בחיינו. אנו לומדים להתייחס למה שהגוף זקוק כדי לתפקד בצורה הטובה ביותר.

7. רעלים מצטברים בגופנו במצב של מתח, לחץ וחרדה.
בחיי היום יום התובעניים אנו מוצאים את עצמנו במתח ולחץ רב, מצבי חרדה ואף דיכאון. כל אלו יוצרים בגופנו תגובה כימית הגורמת לחמצון הדם ולהתכווצויות של שרירי המעיים אשר מקשים על פירוק המזון. תהליך הניקוי מחייב עצירה והתבוננות, תומך בהרגעת מערכת העצבים ומוריד אוטומטית מתח, לחץ וחרדה. טיהור רעלים הוא גם טיהור המחשבה והרגש. בעקבות תהליך הניקוי אנו מסוגלים להבין ולחוש מחדש את טבעה האמיתי של המציאות.

8. ניקוי גוף מאפשר לאדם לממש את הפוטנציאל השכלי, הרגשי והגופני.
בעקבות הצטברות במשך שנים של רעלים הגורמים לנו להפרעות בתפקוד, אנו מורגלים לחיות המצב של עומס יתר. עומס זה מהווה מחסום למימוש הפוטנציאל האנושי העצום שאיתו נולדנו. תהליך הטיהור יוצר בהירות מחשבתית ופותח דלת ליכולות לא ממומשות. מצב זה תומך באיזון הגוף הרגשי ומחבר אותנו למהות ולעיקר בחיינו.

9. הרעלים בגוף יוצרים חומציות בדם ובעקבות כך נוצרות דלקות פנימיות.
חומציות מוגברת בדם מעכלת לאיטה את פנים הגוף ומזיקה לו. החומציות העודפת משבשת תהליכים וראקציות כימיות חיוניות בגוף ובעקבות כך נוצרות דלקות ברקמות. דלקות אלו מתפתחות עם השנים למחלות כרוניות.

10. טיהור הפלנטה שלנו מתחילה בטיהור גופנו.
גופנו ומצב בריאותינו מחוברים באופן ישיר לטבע סביבנו. אנו צורכים כמויות אדירות של בשר, מזון מהחי, מזון מתועש ומהונדס, ארוז בפלסטיקים. היום כבר ברור ומוכח כי תעשיות אלו הן המזהמות הגדולות ביותר של הפלנטה.
הקשר הוא ישיר – בכל פעם שאנו בוחרים לצרוך ממזונות אלו אנו תורמים לזיהום לא רק של גופנו אלה של כל העולם.

לבריאות!