על ניקוי הגוף מרעלים באמצעות צום מיצים ו"מזונות על"

תקופות המעבר בין העונות הן תמיד הזמן האידאלי לנקות את הגוף, לחדש ולהחזיר לו את החדות והחיוניות.
לאחר תקופה ארוכה בהן גופנו עטה על עצמו שכבות של שומן (אשר מתווספות לעומס היתר של הרעלים שנצברו במשך חודשים/שנים ארוכות) מגיע הזמן בו הגוף רומז לנו שהוא בשל להשיל מעצמו את הרעלים המזיקים הללו (ועל הדרך גם כמה קילוגרמים מיותרים של שומנים).
מהם הרמזים הללו? 
בתקופת השפע בה אנו חיים, כמעט כולנו מכניסים לגוף יותר ממה שהוא מסוגל לפרק ולתעל לאנרגיה וכתוצאה מכך רבים מאתנו סובלים מתופעות רבות כמו השמנת יתר, סכרת, מגרנות, אלרגיות, כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה וסימפטומים רבים אחרים. כל אלו הם איתותים מהגוף שהוא נמצא בעומס יתר של רעלים.

גוף האדם הוא מכונה מופלאה אשר יודעת לשקם ולהבריא את העצמה. העניין הוא שבעומס המופרז של הרעלים אשר מציפים ומקיפים אותנו כיום בעל כורחנו – קשה מאוד על הגוף להבריא את עצמו.
באמצעות צום המיצים אנו מאפשרים לגוף מרחב פנימי של הבראה,מרחב אשר תומך בתנועה הטבעית שלו של הפולטת החוצה את כל מה שמכביד ו"תוקע" את הזרימה החופשית של אנרגיית החיים ואינו מאפשר לו להיות חזק ובריא.
תהליך טיהור הגוף ופינוי רעלים מאפשר לנו למעשה להתחבר אל חכמת ריפוי טבעית זו של הגוף ומתוך כך ליצור הבנה עמוקה של צרכי הגוף.
כאשר אנו עוברים תהליך של ניקוי גוף הפידבק הוא מיידי בצורה של  להטבה מידית בכל הסימפטומים הבריאותיים.

אני מניחה כי נתקלתם בדרכים שונות ומגוונות לעבור תהליך של ניקוי גוף מרעלים:
ניקוי לפי הרפואה הסינית, ניקוי לפי סוג דם, ניקוי איורוודי, ניקוי עם מזונות חיים ועוד.
אני מאמינה כי בכוחו של כל ניקוי שתבחרו לעשות להטיב עם גופכם באופן בו תרגישו הקלה משמעותית במערכת העיכול.
במאמר הזה אני רוצה לספר לכם על ניקוי הגוף באמצעות "צום מיצים ומזונות על" או מה שאני קוראת לו superfood cleanse .

מהו בעצם ניקוי גוף באמצעות צום מיצים?
מרבית האנרגיה שלנו בחיי יומיום בדרך כלל מופנת לעיכול מזון. בתהליך צום המיצים איננו צורכים כל מזון ומאפשרים למערכת העיכול לנוח לחלוטין מכל פעולה. בכך הופכת אנרגיה זו לזמינה ופנויה לפינוי רעלים ועודפים המכבידים על הגוף ותהליך של הבראה פנימי.
בנוסף, הערכים התזונתיים משתיית המיצים, נספגים אל מחזור הדם ומזינים את הגוף מבלי שידרש להשקיע בכך אנרגיה. 
במהלך שנות עבודתי כתזונאית הוליסטית וכמנחת סדנאות לניקוי גוף מרעלים חוויתי מקרוב את ההשפעה המבריאה של התהליך הזה על מאות רבות של אנשים מכל העולם.

מחומציות לבסיסיות
בחיי היומיום אנו צורכים הרבה מזונות חומציים – מהקפה הראשון בבוקר ועד לסוכר, בשר, מזונות מתועשים, אלכוהול, מוצרי חלב והרבה לחץ. כל אלו יוצרים הרבה חומציות בגוף. חומציות זו היא בסיס להתפתחות של הרבה מחלות. נבדק ונמצא כי מחלות לעולם לא יתפתחו בגוף שרמת הבסיסיות בו גבוהה .
על מנת לאזן את הגוף אנו יוצרים  סביבה בסיסית ולכן כל מרכיבי תפריט הניקוי יהיו מבוססים על ירקות ופירות והרבה עלים ירוקים. במהלך תהליך הניקוי נכנס הגוף למצב של ריפוי פנימי בו החומציות בדם מתאזנת.
לצד אלו נדאג למנוחה ורגיעה של מערכת העצבים באמצעות שינה מרובה, אמבטיות, טיפולי מגע, שהייה בטבע ויוגה.

מהי המשמעות של שימוש בסופרפוד ("מזונות על") כחלק מתהליך הניקוי?
לצד התהליך של ניקוז הרעלים מהגוף אנו מעוניינים כי בימי הניקוי הגוף יוזן ברמה העמוקה ביותר אשר תתרום לתהליך הבראתו. לכן חשוב מאוד כי לצד הירקות והפירות נעשה שימוש בסופרפוד.
מהם סופרפוד?
סופר פוד (“מזונות- על”) הנם מזונות בעלי יכולות ריפוי והזנה רבות. הם סוג מזון עוצמתי ביותר – ככל הנראה המרוכז והמזין ביותר בנמצא על פני כדור הארץ.
הסופר פוד מזינים אותנו ברמה עמוקה ביותר. הם מאפשרים לנו לקבל יותר ערכים תזונתיים בפחות כמות מזון. הם מסייעים לאורך זמן להזין את המוח, העצמות, השרירים, העור, הציפורניים, הלב, הריאות, הכבד, הכליות , מערכת הרבייה, הלבלב ואת המערכת החיסונית. הם מאזנים ותומכים בשינוי תזונה לקויה לתזונה טבעית. היות והסופרפוד הנם טבעיים, הם מספקים שפע של אלמנטים סינרגיסטים ופועלים בהרמוניה בגוף האדם באופן שהמדענים עדיין לא הבינו באופן מלא.

על ידי שילוב סופרפוד במיצי הניקוי אנו מזינים את הגוף פי כמה מכל תזונה יומית ממוצעת. הזנה עמוקה זו גורמת לכך כי אין כמעט תחושת רעב בימי הצום מיצים ומאפשרת לגוף לספוג ״חומרי בניין״ לבניה מחודשת של הגוף.

הסופרפוד אותם אני משלבת בתכנית הניקוי שלי (וממליצה לכם לשלב בחיי היום יום שלכם) הם : עלים ירוקים מכל הסוגים, עשב חיטה, אצת הכלורלה, אצת הספירולינה, עלי מורינגה,צמח האלו-ורה, כורכום, ג׳נג׳ר, זרעי צ׳יה, גוג׳י בר׳יס ופרי הנוני.

מהי הדרך לצאת מתהליך ניקוי הגוף?
קיימת חשיבות גדולה לאופן בו אנו מסיימים את ימי צום המיצים וחוזרים לאכילה.
תהליך של ניקוי הרעלים  מהגוף הוא תהליך עמוק ולכן חשוב לצאת ממנו בהדרגה ולחזור לאכול בצורה מתונה. לאחר הניקוי נפתחת הזדמנות נפלאה לשדרג את התזונה היומיומית שלנו מאחר והגוף השתחרר מהרבה הרגלים והתמכרויות בימי הניקוי ולמעשה עובר תהליך של "אתחול" שמאפשר לנו להקנות לעצמנו הרגלי אכילה חדשים אשר יזינו אותנו וישמרו את גופנו בריא ומלא אנרגיה בחיי היום יום.
אנו זוכים ברובד עמוק יותר של חיבור לגופנו החיבור ויכולים להרגיש אילו מזונות עושים לנו טוב ומאילו כדאי להוציא מהתזונה היומית שלנו.

אני מאמינה שניקוי גוף הוא המתנה הגדולה והמשמעותית שאתם יכולים להעניק לעצמכם.
עם מיצי הירקות ומזונות העל המופלאים אפשר להתחדש מבפנים, לקרון מבחוץ ופשוט להרגיש נהדר.