כך תכינו בבית: שייק עם מרכיבים שיעניקו ברק לעור הפנים

העור הוא הדבר הראשון שאנשים רואים כאשר הם מסתכלים עלינו והוא מהווה השתקפות למצב הבריאותי שלנו. איכות התזונה, השינה, רמות המתח והלחות הפנימית – כל אלו מקרינים מידית על מצב העור שלנו.

כולנו זוכרים את ההוראות לשמור על העור מגיל צעיר, זאת משום ששמירה על העור מגיל צעיר משתלמת מאוד כשאנו מתבגרים ומראה העור עולה לראש סדר העדיפויות שלנו.

למרבה הצער תעשיית הקוסמטיקה והיופי מנצלת את המצב ומנסה לענות על הצורך הזה בפתרון מהיר ליצירת מראה עור זוהר באמצעות מוצרי טיפוח שונים המכילים סוגים שונים של חומרים כימים מהונדסים. חלק גדול מהקרמים הללו מכילים תרכובות של עופרת וכספית ואלפי חומרים רעילים העלולים לפגוע בבריאות.

שאלו את עצמכם את השאלה:
האם אני רוצה להשיג עור קורן באמצעות הזנה אמתית שתקרין החוצה דרך העור או קיצור דרך המבוסס על כיסוי העור בחומרים כימים וחומרי ריח מלאכותיים ורעילים הנספגים למערכת הדם והאיברים הפנימיים?

השייק הזה נועד להזין את הגוף בצורה עמוקה ולעזור לעור שלנו להיות בריא וקורן.

מה הם "מזונות העל" בהם נשתמש להשיג עור קורן?

מי קוקוס (coconut water) – מי הקוקוס המופקים מאגוז צעיר מכונים בתרבויות שונות ״נוזל החיים״. במים אלו נמצא מקור עשיר ביותר לאלקטרוליטים – אשלגן, סידן, מגנזיום, מנגן וזרחן. מי הקוקוס זהים כמעט למבנה הפלזמה של דם האדם ובכוחם לשמור על הידרציה בגוף.

קקאו נא (RAW CACAO) – במרכז אמריקה פולי הקקאו כונו משחר ההיסטוריה כ״מזון האלים״. פולי הקקאו הנא גדלים על עץ הקקאו ומיובשים בשמש (ללא קלייה). הפולים עשירים במינרלים רבים כמו מגנזיום, ברזל, כרם, אבץ, מנגן ונחושת והם עשירים בוויטמין C.

הם נחשבים למקור גבוה מאוד לנוגדי חימצון ומכילים תרכובות כימיקליות אשר מעלות את רמת האנרגיה בגוף ומשפרות את מצב הרוח.

אבקת כלורלה (CHLORELLA) – הכלורלה היא אצת מים מתוקים המכילה ריכוז גבוה של כלורופיל מה שהופך אותה ליעילה ביותר בניקוי הדם ומתכות כבדות. היא מחזקת את מערכת החיסון ומעודדת צמיחה של תאים חדשים בגוף. הכלורלה עשירה בנוגדי חמצון ויטמינים ומינרלים, חומצות אמינו וחומצות שומן.

חמאת קוקוס (COCONUT BUTTER) – החמאה מופקת מאגוזי הקוקוס בכבישה קרה ומכילה חומצות שומן בנוניות שרשרת, המכילות נוגדי חמצון, אנטיפטרייתיים, אנטי בקטרליים. מחזקת את מערכת העיכול ומעודד חילוף חומרים. שמן הקוקוס נספג ומחזק את הגוף נגד רדיקלים חופשיים.

נבטים – נבטים מסוגים שונים עשירים באנרגיה זמינה, ויטמינים ומינרלים, חומצות אמינו, חלבונים ואנזימים רבים. תהליך ההנבטה מעלה את הערך והכמות של הוויטמינים, החלבון האנזימים והשומן. הם נוגדי חמצון ובעלי אופי בסיסי התורם לבריאותנו.

המתכון לשייק לעור בריא וקורן :
• כוס מי קוקוס
• חצי אבוקדו
• רבע לימון עם הקליפה
• כוס נבטי חמניה
• כפית חמאת קוקוס
• 3 פרוסות אננס מיובש
• 7 פולי קקאו
• כפית כלורלה
• חצי כוס נענע
• כוס קרח

מהו תפקיד העור בגופנו?

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף האדם והוא משמש למטרות רבות. בין התפקודים העיקריים הם עובדת היות העור שכבת ההגנה הראשונה שלנו נגד חיידקים והסביבה והיכולת שלו להמיר את אור שמש לוויטמין D החיוני לגוף.

שכבת השומן מתחת לפני השטח של העור מסייעת לנוזלים חשובים בתוך הגוף שלנו להישאר בתוך הגוף (הידרציה).

שיפור מראה העור באמצעות תזונה

על ידי תזונה נכונה ביכולתנו להבריא את מראה העור. נקיון פנימי של הגוף (המושג באמצעות תהליך ניקוי גוף מרעלים) ותזונה טובה ונכונה מובילים למראה עור בריא וקורן כפי שכל אחד ואחת מאתנו רוצה.

למזונות מסוימים בטבע יש איכויות המשפרות את מראה העור על ידי הזנת הגוף. מזון עשיר בברזל, מגנזיום וצורן יכולים לשחזר את צפיפות המינרלים בעצמות, בשיער, בשיניים, וגורמים לעור לזהור. הגופרית עוזרת לרקמות החיבור לסגת מקמטי הזקנה.

בתזונה צמחונית חיה נמצא ספקטרום רחב של ויטמינים ומינרלים חיוניים אשר יכולים לשחזר אלסטיות ברקמות. עלים ירוקים מכל סוגיהם מעניקים סיבים ובסיסיות אשר מסייעים לשמור את הגוף נקי מבפנים.

תזונה עשירה בנוגדי חמצון מאטה את הזדקנות העור ברמה תאית והיא הכרחית ליצירת עור בריא וקורן. מומלץ לשלב "מזונות על" עשירים בנוגדי חמצון כמו גוג׳י בר׳יס, מאקי בר׳יס, פולי קקאו נא ונבטים.

כשאנו אוכלים להעצמת היופי יש לשלב בתזונה פירות וירקות רבים. מזונות על הגדושים בשומנים טובים וחיוניים ושמנים העשירים באומגה 3 כמו שמן המפ, שמן פשתן, שמן קוקוס, אבוקדו, שמן זית.

שומנים טובים הם הקוסמטיקה ומוצרי הטיפוח הטובים ביותר לעור שלנו. במקום קרמים מתועשים מרחו יום יום שמן קוקוס, זית או שקדים על העור. שמנים אלו יחיו וישיבו נעורים לעורכם.

שתייה מרובה של מים עוזרת לשמור את הנוזלים הטובים בגוף ולעור לא להתייבש. מומלץ מאוד לשלב שייקים ומיצים טבעיים בתזונה – מיצים ושיקים הם הסוד היופי. הם מעניקים לגוף את הכמות גדולה של הערכים התזונתיים וע״י כך גורמים לנו להראות נפלא.