הסודות של המטבח הבריא

אומרים כי העיניים הם ראי הנפש ובפארפרזה על כך הרשו לי לקבוע כי המטבח שלנו הוא ההשתקפות הטובה ביותר שנוכל לבקש לגבי גופנו.
דרך ההתנהלות שלנו במטבח משקפת לנו עד כמה אנחנו במודעות ובתשומת לב לגופנו, לבריאות שלנו ושל בני משפחתנו.

אז הביטו סביבכם ובדקו אילו מזונות נמצאים על השיש, במקרר ובארונות המטבח שלכם.
הנוסחה היא פשוטה, שכן כל מה שאתם רואים במטבח שלכם ימצא את עצמו בסופו של דבר בתוך גופכם.

ולכן – כאשר אנו בוחרים להכניס למטבח שלנו מזונות טבעיים, בריאים ומזינים אנו בוחרים בחיים מלאי אנרגיה, חיוניות, חדות ושמחת חיים פשוטה.
כאשר במטבח שלנו מזונות מתועשים, מלאים בסוכר מעובד, פחמימות מעובדות, שומנים צמחיים, חומרים משמרים, מייצבים וחומרי טעם וצבע למינהם קרוב לוודאי שהניזונים ממנו סובלים מחוסר אנרגיה, מבעיות בריאות, השמנה, אלרגיות וסמפטומים לא נעימים נוספים.

אם תמיד רציתם ולא ידעתם איך להתחיל, זהו הזמן לשדרג את הבריאות באמצעות ארגון מחדש של המטבח והגברת המודעות ליצירת מרחב בריא בבית.
אז הנה, לפניכם 10 טיפים כיצד להתחיל :

1.‬ נקו מהמטבח שלכם את כל המזונות הממכרים – סוכרים מעובדים, חיטה, קפה, מוצרי חלב פרה ואלכוהול. למי שצורך מזונות אלה קשה לדמיין את החיים בלעדיהם אך אחרי תהליך גמילה ממזונות אלו תופתעו לגלות עד כמה אתם מרגישים טוב יותר, ערניים, וחזקים.

2. עברו תהליך של ניקוי גוף מרעלים – על מצע של גוף נקי קל יותר לחולל שינוי במטבח. לאחר תהליך של ניקוי רעלים בו הגוף עובר איתחול של המערכות הפנימיות, תופתעו לגלות כמיהה למזון בריא ודחיה מאוד ברורה ממזונות ממכרים. התחושות החדשות של גוף נקי מזמינות מרחב חדש ובריא למטבח בבית.

3. הכניסו למטבח סופרפוד  סופר פודס הינם המזונות העשירים והפראיים ביותר שקיימים בטבע. שילוב של סופרפודס בתפריט היומי מאפשר הזנה עמוקה של ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו, חומצות שומן חיוניות ואנזימים.
סופרפוד מתעכלים ונספגים בגופנו כמזון שלם (בשונה מויטמינים ומינרלים בודדים בטבליות). הסנרגיזם והפיטוכימיכלים הנמצאים במזונות השלמים, מאפשרים לגופנו ליעל
את ההזנה ממזונות אלו בצורה הטובה ביותר. ההזנה העמוקה שהסופרפודס מעניקים לנו, יוצרת לאורך זמן תהליך ריפוי עמוק ומשמעותי בגופנו.

4.‬ קנו יותר מזון בחנויות טבע – חנויות טבע הם המקום לקניות השבועיות. הקניה בחנויות טבע היא תמיד הרבה יותר מדויוקת שכן אין הרבה ״פיתויים ״ כמו בסופר רגיל. תוכלו למצוא שם מגוון של סוגי מזון בריאים ולא מעובדים ואיכות מוצרים שהיא בדרך כלל טובה יותר ומגוונת יותר.

5. קנו את הירקות שלכם מגינות אורגניות – כיום ניתן להזמין ארגז ירקות אורגני עד הבית כמעט בכל מקום בארץ. הירקות שנקטפים טריים באותו היום נותנים תחושה שהשדה נכנס אליכם הביתה ועל הדרך אתם תומכים במגדלים וחוסכים פערי תיווך.
ארגז הירקות הוא החומר גלם העיקרי ממנו תכינו ארוחות, סלטים ושייקים במהלך השבוע.

6‫‬. הכניסו למטבח צמחי מרפא – צמחי המרפא הם מתנות הרפואה של הטבע. אני ממליצה מאוד להשתמש בהזנה וברפואה של הצמחים באופן יומיומי. הכניסו לביתכם צמחים טובים בצורות שונות ( חליטות תה, עשבי מרפא בסלט ובשייקים, תמציות וסירופים ועוד) עשו זאת כאשר אתם חשים כי גופכם יוצא מאיזון ואף במקרים בהם נדרש לטפל בסימפטומים משמעותיים יותר.

7. בשלו את הארוחות שלכם – כאשר אנו מבשלים את המזון שלנו הדבר משפיע בצורה משמעותית על יכולת הגוף שלנו לעכל אותו . ממזון שאנו בישלנו נוכל להרגיש את ויטמין האהבה במזון (שזה ויטמין מאוד חשוב לבריאות 

8.‬ הכינו בעצמכם מתוקים בריאים – תנו את המענה הבריא (והטעים!) לצורך במתוק. הכינו בבית קינוחים ומתוקים. השתמשו בממתיקים טבעיים ( מייפל,סוכר קוקוס,סילאן,דבש,אגבה) ובפירות יבשים. תתפלאו לגלות כי מתוקים אלו עולים ברמתם על כל מתוק שהוכן מסוכר מעובד.

9. איכלו ארוחות מסודרות – הקפידו על סדר של הארוחות במהלך היום. ארוחת בוקר, צהריים וערב.ארוחות בזמנים קבועים מכניסות שקט למערכת העיכול. אל תאכלו אף פעם בעמידה או מול המחשב והטלויזיה. שבו בנחת סביב שולחן והביאו מודעות להזנת הגוף בזמן הארוחה.

10. הבינו כי המטבח הוא המקום המקודש של הבית – המזון והדרך בה אנו מזינים את גופנו היא שער לחיים בריאים, חיוניים וקורנים. האוכל יוצר את החיבור והיחסים הטובים שלנו עם האדמה, המים והשמש. מהמטבח אנו מתחברים לטבע. לכן גשו למטבח, לאוכל ולארוחות שאתם מכינים בלב מלא הערכה והודיה.